HCL International Bridge Championship 2019
Team of Four Gold
2019-08-05 to 2019-08-10, 55 Teams
Rank Name Roster
1 K1 Plus Ivan Nanev, Vladimir Mihov, Rossen Gunev, Julian Stefanov
2 Team Russia Andrey Gromov, Anna Gulevich, Dmitry Rogov, Aleksandr Dubinin, Yury Khiuppenen, Vadim Kholomeev
3 South Sweden Alon Apteker, Craig Gower, Sven-Are Bjerregard, Anders Morath
4 DonJulio Corey Krantz, Julius Sigurjonsson, Radu Nistor, Lulian Rotaru
5 Hemant Jalan Hemant K Jalan, Sandip Datta, Kaustabh Nandi, Kaustubh Milind Bendre, Sayantan Kushari, Sagnik Roy
5 Formidables Kiran Nadar, Bachiraju Satyanarayana, Rajeshwar Tewari, Keyzad Anklesaria, Sumit Mukherjee, Debabrata Majumder
5 FII Subhash Gupta, Sunit Choksi, Jaggy B Shivdasani, Sandeep Thakral, Philippe Cronier, Giorgio Duboin
5 Hansa Narasimhan Hansa Narasimhan, Ron Smith, Carlos Pellegrini, Luc Tijssen, Veri Kiljan, Benedicte Cronier
9 Eager Eagles Hema Deora, Subrata Saha, Ramaratnam Krishnan, Jyotindra M Shah, Ramaratnam Venkatesh, Arvind Srinivasan
9 C B C Sankar Narayan Ghosh, Swapan Some, Swapan Kumar De, Suresh Ranjan Bhattacharyya, Uday Ghoshal
9 Alpha Daya Dhaon, Deepak Santra, Pinaki Prasad Khan, Prasun Kumar Mukherjee, Aniruddha Bhattacharya
9 Monika Jajoo Monica Jajoo, Rana Roy, Biswajit Poddar, Samir Basak, Somesh Bhattacharya
9 Bedis Ram Avatar Agrawal, Avijit Sarkar, Tusher Bedi, Gopinath Manna, Kamal Naguri, Mukund Jagannathan
9 Poddar Housing Dipak K Poddar, Jitendra J Solani, Anal B Shah, Subhash A Dhakras, Milind P. Athavale, Subir Majumdar
9 Pentagon Vibhas Todi, Ajay Kumar Bagadia, Satyabrata Lahiri, Mrinal Kanti Mukherjee, Sowmik Das
9 Cogito Joyjit Sensarma, Andrey Purushottam, Natasha Khandheria, Jitesh Agrawal, B V S Prajwal
17 Liberty Md. Zahid Hossain, Sk. Aminur Rahman, Ali Ahammed, Mohammad Maula Al Mamun, Mohammad Asifur Rahman Chowdhury, B M Mahmud Hossain
18 Mohota Basant K Mohota, Anurag Mohota, Pradeep Anand Singh, Vijayanand Singh, Siddhartha Behura, Shailendra Chhajed
19 NCR Blue Prakash Bhandari, S M Moin, Hemant Kumar Singh, Anukul Mandal, Ramkrishna Majumder, Arun Kumar Sinha
20 Delhi Blues D K Tewari, J B Sengupta, Vijay Kumar, P C Gupta, Sekhar K Bandopadhyay, Amarjit Wadhawan
21 Rampage Maneesh Bahuguna, Arun M Bapat, Sandeep N Karmarkar, Animesh Raj, Sapan Desai
22 Aristos K Srinivas, S K Iyengar, Himani Khandelwal, Rajeev Khandelwal, Sanjoy Bhattacharyya
23 Shri Radhey Vinay Mohan Lal, Vijay Deshpande, Ranga Khadloya, Ajit B Chakradeo
24 Team Solaris Badal Das, Pranab Bardhan, Shibnath De Sarkar, Partho Sarathi Mukherjee
25 ITSRC Anil Tikare, R G Bhiwandkar, R Sridharan, Amod C Rele, Joyrup Mullick, Aritra Bhattacharya
26 Ladprao Bridge Manthanee Yaisawang, Supote Yaisawang, Somchai Rungsathit, Peeracha Suriya
27 Arun Jain Arun Jain, Pritish Kushari, Swarnendu Banerjee, Gopika Tandan, Debasish Ray, B Prabhakar
28 Bangur Cement Kamal Krishna Mukherjee, Suman Sengupta, Arabinda Roy, Paban Agarwal, Debashis Bose, Joy Narayan Roy
29 Maya Mira Sneha Sukamal Das, Abhijit Chakraborty, Satyabrata Mukherjee, Pranab Roy
30 Texan Aces G Venkatesh, Anil P Padhye, Raju Tolani, Ajay P Khare, Vinay Desai, Keshav Sakharam Samant
31 Pegasus Ashim Kumar Ghosh, Suchet Dhar, Atish Basu Roy, T K Roy Chowdhury, G P Gupta
32 Puyvast Ajit Saldanha, Ajay B Yadnik, Finton Lewis, Vikrant Mehta, Tapas Dasgupta, Wrik Chakraborty
33 TBA K Divakara Reddy, Mohan Gurunath S, Placid J Faria, B S Sastry, K Srinivas Reddy, A Balaram
34 Mango Jeroo Mango, Ivan Alphonso, Archie R D Sequeira, Ian Concessio, Koushik Mukherjee, Nirmal Kumar Jain
35 Trambak Rubber Hari Shankar Bajoria, Ravi Saberwal, Manas Mukherjee, Alok Daga, Amar Nath Banerjee, Raghunath P Tripathi
36 Shree Cement N R Kirubakaramoorthy, Uttam Swarup Gupta, Levy Stern, Daniel Vikor, Ravi Goenka, Ashis Malhotra
37 Navyuga Eng Co. G Veerabhadra Rao, M D Choudhary, C D Kumar, P B G Tilak, Yelavarthi V Rao
38 Anoop Dhawan Anoop Dhawan, Priya Ranjan Sinha, Bindiya Naidoo, Suraj Sonti, Madhav A Kshirsagar
39 Dhampur Sugar Mills Ashok Kumar Goel, K R Venkataraman, Bhabesh Saha, Shambhu Nath Ghosh, Padmanabhan Sridharan, Vijay Devadass
40 Gupta Bangalore A S Gupta, V Krishnan, Shantanu Rastogi, Asok Jose Lean
41 Aquarius Milind S Bhadbhade, Ashok Vishwanath Vaidya, Prakash G Hegde, Rajeev Gulavani, Nitin Shah, Makrand N Kulkarni
42 Magic Eyes Esther C Sophonpanich, Vallapa Svangsopakul, Asdang Riamsree, Somchai Baisamut, Virat Chinmanas
43 Integra Sanat Kumar Saha, Kingshuk Bhattacharya, Asit Baran Chakraborty, Sambuddha Deb, Suresh Kumar, R Sreekrishnan
44 Samadhan Ravi Raman, Subhash Bhavnani, T V Ramani, Vijay R Phatarphekar, Pramod S Joshi, C P Deshpande
45 Bangladesh Juniors Mahamudul Hasan Sumon, Pranta Sarker, Md Alauddin, Hasan Al Banna, Md Habib, Shahidul Islam
46 Baneet Kolkata Baneet Kumar Malhotra, Navneet Swaika, Sujit Kumar Bhattacharjee, Shankar Acharya
47 Agresar Aniruddha P Sanzgiri, Anil Bharihoke, K V Vahalia, Satish G Diwanji
48 Optimist A K Sinha, A K Guha, Sudhir K Agrawal, B L Anand
49 Colonels Team Indresh Agarwal, Sushil Agarwal, K K Sabherwal, Balkrishna N Parasrampuria, Bhupendra N Rastogi, Amitabh Tayal
50 Chant-OM Tapas K Banerji, Nita Banerji, D D Gulhati, Rohit Kumar Gupta, Kawaljit Singh
51 Gokhale Rajendra Gokhale, Arun Bahulkar, L Ravichandran, N Rajmohan, Bhalchandra Kulkarni
52 KOLAS Manas Kumar Das, Jayanta Choudhury, Sanat Banerjee, Bamapada Dhibar
53 Bangladesh Green Muhammed Faroque Hossain Patwary, Shathi Rangan Dey, A K M Nazmul Haque, Md. Harun-ur Rashid
54 Bangladesh Red M A Quddus, Md. Fazlul Haque, Md. Shahidul Islam, Mohammad Ehsanuzzaman, Md. Raisul Islam
55 Mohit Mehta Mohit Kumar Mehta, Kajal Chandra Das, Hasibul Hasan, Swapan Kumar Ghosh