HCL International Bridge Championship 2018
Team of Four Silver
2018-08-09 to 2018-08-14, 110 Teams
Rank Name Roster
1 Manzova Casual Joy Narayan Roy, Pijus Kanti Baroi, Debashis Bose, Goutam Pore, Bijit Datta, Sanjay Mukherjee
2 Joy Joyjit Sensarma, Paresh Gupta, Namit Sharma, K K Sabherwal
3 Six-Pack Vijay Devadass, Afshar Majeed, R Sreekrishnan, V Ramkumar, Sandeep Dang, Nirmal Kumar Jain
4 Honeybees Sheena Arora, R Anbazhagan, Ibrat Khan, Pradip Ghosh
5 Jupiter Hyd D Seetharamaiah, Ajay B Yadnik, K Srinivas Reddy, M Hanumantha Rao, Subhajit Choudhury, T V G K Murthy
5 Abhinav Priya Ranjan Sinha, Bindiya Naidoo, Mukesh Ghatiya, Mridul Das
5 Indian Chain N K Chitlangia, Sanjay Bagaria, Alok Daga, Mrinal Kanti Mukherjee, Sowmik Das, Rajni Kant Sinha
5 Pradeep Pradeep Goenka, Pradip Mohta, Rajendra Sirohia, Sukalyan Sarkar, Somesh Bhattacharya, Ramkrishna Majumder
9 Cossipore Club Veterans Priya Ranjan Sinha Roy, Naru Gopal Bhowmick, Kalyan Kumar Roy, Rajendra Ray, Amit Bose, Paritosh Kumar Ganguly
9 Spartans Anil Kumar Upadhayay, Girish Kumar, Ambrish Wadera, Devi Muthu Bhatnagar, Ashok Girdhar, Amal Kundu
9 CFCO Jay Kumar Majumdar, Kajal Chandra Das, Swapan Kumar Ghosh, Sushil Chandra
9 Nagpur-6 Arun J Puranik, Shailendra Chhajed, R P Deshpande, Vishnu J Puranik, Sameer Roy, Anil Mohota
9 Rajputana Puneet Gangal, Pradeep Govil, K P Mathur, Narendra Kumar Sharma, Bharati Dey, Vasanti Shah
9 RCC Krishna Das Chakraborty, Wrik Chakraborty, Atanu Ganguly, Anirban Sasmal, Swetadri Saha, Pradyut Bhattacharjee
9 Borivali Sports Club Khushru Kapadia, Rahul Khambete, Stanley Nazareth, Lyn Nazareth, Sriniwas G Joshi
9 Nalco J Pratihari, I Khan, D N Lenka, S K Pradhan
17 MBDU Prakriti Ranjan Santra, Ashim Harh, Nemai Chandra Ghosh, Goutam Banerjee, Sailen Das, Rupak Goswami
18 Abakash Moloy Kumar Mondal, Indranil Chakraborty, Arup Dutta, Santanu Choudhury, Sunil Dutta, Pranab Kumar Dey
19 A. K. Bose Abhijit Kumar Bose, Shantanu Ghosh, Anindya Bhattacharya, Soumya Das, Kingshuk Bhattacharya, Chandi Hesh
20 Gentlemen Sanjay Gupta, M R Goyal, R K Garg, Sham Sharma, Rajinder K Marwah
21 Five Aces Arup Kumar Nag, Jayanta Chowdhury, Salil Mondal, Debabrata Ray, Surajit Kumar Datta, Deshasmriti Roy Choudhury
22 Kalinga Pramod Kumar Mishra, Surendra Nath Kar, Dinabandhu Sahu, Bhima Sen Pradhan, S K Naimuddin, Sunita Gupta
23 Andromeda Ashish Patel , Suhas Lele, Girish Hirode, Darshan Patel
24 Dr Sanghi Ratan Lal Sanghi, Asha Sharma, S M Moin, Biswajit Poddar, Joyrup Mullick, Binod Kumar Shaw
25 Atipri Pradeep Anand Singh, Vijayanand Singh, Pulak Garg, C P Agarwal, Mukul Gupta, Tribhuvan Prasad Khare
26 Slammers Richa Shriram, Madhu Sudan Sharma, Ranjan Bhattacharya, Anil Bharihoke, Tanmoy K Bhattacharjee
27 Shree Cement Ravi Goenka, Vijay K Goenka, Basant K Mohota, Anurag Mohota, Raghunath P Tripathi
28 Bridge Punery V G Gujrathi, P M Bhide, S G Gole, P D Joshi, Madhav A Kshirsagar, Shrinivas V Apte
29 Swarup Swarup Urs, C M Kulkarni, Girish R Bijoor, B P S Pai, Dinkar N Sirsi, Sharat K Kaushik
30 Palmary Energy Subhasis Roy, Debashis Bhadra, Tapan Kumar Roy, Shyama Prasad Banerjee, Bijon Kumar Mondal, Goutam Banerjee
31 Bridgston Sunil Bhatia, Uma Relan, Shouvik Das, Avik Roy
32 Ambitious Sangram Guha, Vinod Kumar Mutreja, D K  Paul, Tushar Moghe, J N  Pandey, Puja Batra
33 P K Thakur 6 Prabir Kumar Thakur, Manoj Kumar Dey, Gautam Chatterjee, Arup Banerjee, Dinesh Sinha, Arun Kumar Majhi
34 Him Aces Arvind Gupta, Vijay Ranchan, Russell Lyall, S P Sharma
35 DrSSMC Amiya Ranjan Das, Siddhartha Ghosh, Manik Alam, Bulu Saha, Ayan Chatterjee, Sabyasachi Sadhukhan
36 Big Boss Goutam Kumar Basu, Chandan Choudhury, Indranath Chatterjee, Prasanta Bera, Chandan Kumar Mitra, Pradip Kumar Jana
37 Finesse Shirish Karkarey, Ajit Gurjar, Ajoy Sonak, Sampath Srinivasan, Ashok Vishwanath Vaidya
38 VASP Vikas Taralekar, Dibyojyoti Saha, Avinash G Golatkar, Prakash Kulkarni, Narayanan Shankar, S K Sharma
39 Optimists Sudhir K Agrawal, A K Sinha, Simon Mathew, M P S Chauhan, V N Puri, Bhalender Singh Nayyar
40 Galaxy Subhash Prakash Mehta, Ram Pal Rehan, Om Prakash, Shiv Shankar Gupta
41 Dr Mohans V Mohan Rao, D Sudhanand, Rajnesh Gossain, S K Anwar
42 Senior Citizens Montu Mukherjee, R Roy, Ganeswar Nayak, Bohran Ali Molla
43 R.Chowdhury IV Ramendra Chowdhury, Sanat Roy, Amitava Banerjee, Shakti Pada Roy, Dipak Sarkar, Sanjay Raha
44 Kamalesh Gupta VI Kamalesh Gupta, Vikram Jain, Bhaskar Sarkar, Aritra Bhattacharya, Anindra Kumar Sarkar, Prosenjit Manna
45 Sethus Tapas Mukherjee, Sourendra Nath Chakraborty, Arabinda Roy, Kishore Kumar Ganguly, Asis Tosh, Priyotosh Sarkar
46 A.B.L.A Gourab Banerjee, Jayanta Sarkar, Sagar Bhuia, Pradip Kumar Saha
47 Atha Group Siddhartha Roychowdhury, Partha Sarathi Mukherjee, Rana Chakraborty, Dilip Atha, Tapan Jyoti Ghosh, Biswajit Ghosh
48 Kalyanjit Bhaskar Kumar Ganguly, Sanjit Dey, Bhola Nath Ghosh, Nirmal Roy, Abhijit Pal, Kalyan Mukherjee
49 Sarthak Behuria Sarthak Behuria, Sutanu Behuria, Nikita Kamal, Anupam Chatterji, Subir Das
50 Baruipur Bridge Club Bhudar Chandra Kayal, Sukumar Koyal, Tapas Kumar Adhikary, Alok Kumar Mandal, Dipak Kumar Majumder, Pritam Das
51 Apudas IV Apurba Bhattacharjee, Somnath Mitra, B Venkateswarlu, V Balakrishna Rao, Ananda Hazra, Arup Kumar Dey
52 Telangana Bridge Asso. T Devendranath, K Nageswara Rao, Placid J Faria, K Vijay Kumar, Raja Rambabu
53 Hopefuls R Jayakumar, G P Gupta, N C J John, P A Joseph
54 Phanis IV Phani Bhusan Das, Netai Tudu, Kumaresh Ghosh, Mithun Santra, Pappu Mukherjee, Arnab Ghosh
55 Promila Saraf Promila Saraf, Akanksha Vyas, Asit Baran Chakraborty, Anirban Mitra, Rajat Pal, P Sudhakar Rao
56 Mohit Mehta Mohit Kumar Mehta, Sujit Basu, Sukanta Das, Tapas Kumar Roy, Aniruddh Ghosh
57 Arnab IV Chandra Shekhar Majumdar, Sanjib Majumdar, Amit Chakraborty, Shyama Prasad Chatterjee, Dipanjan Khan, Goutam Das
58 Thakurs Special Tapan Kumar Roy, Achintyananda Thakur, Ashis Sadhukhan, Jayanta Bhakta, Sunil Das, Ashish Kumar Vishwakarma
59 Mukesh & Company Mukesh Shivdasani, Arijit Guha, Sovan Mitra, Ashok K Sinha, Sarasij Majumder, Arun Jain
60 Agresar Aniruddha P Sanzgiri, Satish G Diwanji, Balkrishna N Parasrampuria, V Ravindran
61 Kakasi Santoshi Imai, Keisuke Akama, Mutsue Kokubo, Keiko Takano
62 AVAS Vedkantha Dasmahapatra, A Acharya, Ansuman Acharya, Sukrit M Vijayakar
63 Precision Pune Arun V Nakanekar, Chandrashekhar K Damle, Anil G Sathe, Vinayak S Patwardhan
64 Shiva S Srinivasan, Tapas Kumar Sarkar, Pramod Ranjan Das, Basudeb Bhattacharya, Pintu Maity, Arup Kumar Hudait
65 Jai Hind Biswajit Dutta, Nemai Chandra Dutta, Tanmoy Majumder, Dilip Mukherjee, Saurav Sil
66 Charis T T Chari, Lakshmi Chari, Kannan Krishnamurthy, Sushi Natraj, Suresh Jutur, S Ganapathy
67 Amod Amod C Rele, Mahesh Rohera, Rahul Shetty, Avijit Sarkar, Inderjeet Singh, Vikrant Mehta
68 Film Nagar Cul. Cen. Hyd J V Ramana Murthy, M Tharunaiah, Ganji Lakshman, Shankar Lal Sharma
69 ABA Bridgers Rupa Bakeri , Ravindra Amritkar, Kamleshwar Rai, Chunni Lal Arora
70 HPBA Atulya Sood, Lalit Kumar Gupta, Rajesh Thakur, Sunil Sharma, Hatinder Panwar
71 Team Vibrant Mrinal K Haldar, Biplab J Guha, Arun Kanti Chatterjee, Tapas Dasgupta, Vinay Mohan, C V Kekre
72 BKC Kolkata WB Prabir Kumar Paul, Dilip Chandra Bagchi, Punya Kirti Das sharma, Saumitra Basu, Rabi Sankar Roychowdhury, Sahipal Ghosh
73 SK Roys IV Shymal Roy, Soumitra Das, Sujit Kumar Sur, Sankha Goswami, Pallab Sinha Roy, Dipankar Pal
74 Easybridge Arnab Guha, Bablu Roy Choudhury, Bhubanjit Shaw, Pinaki Ranjan Banerjee, Vrishali Paranjpe, Asim Das
75 MCL Pratap Chandra Gadnayak, Biswajit Mukherjee, Biren Mitra Behera, Biranchi Natayan Pradhan, Rabindra Kumar Singh
76 Nomads Edward Perera, Asoka Jayasingha, Y R Karunaratne, Velupillai Balakumar
77 Assam Blues Jaydeep Bhattacharjee, Nantu Bhattacharjee, Gautam Roy, Satya Ranjan Das, Subrata Adhikari, Debasish Polley
78 Apanjan Ashok Dey, Gautam Biswas, Prithviraj Ghosh, Chinmoy Goswami, Gourav Biswas, Saurav Basak
79 Asansol Card Club Partha Pratim Mitra, Jnan Ranjan Bhaumik, Ashok Kumar Sinha, Sujan Chowdhury, Abhishek Mitra, Rabindra Nath Dey
80 Above The Line Ashok Bedi, Rohit Gupta, B S Gupta, Rakesh Nanda, T C Pant, Rajesh K Jain
80 Dream Crushers Abhirup Ghosh, Pradip Dey, Shantanu Roy, Himadri Dolui, Sudipta Adhikary
82 DRSS Subhasish Sarkar, Saswata Bhattacharya, Deepak Pramanik, Raj Jayaram, Pranay Majumder
83 Captains IV Manoranjan Giri, Tapas Kumar Chaudhuri, Santi Ranjan Dutta, Goutam Mukherjee, Dipak Kumar Paul, Sanjib Bhattacharjee
84 TWEM Vinay Sharma, K V Vahalia, U V Athavale, V Ravichandran, Deepak Y Pradhan, Sanjeev Nadkarni
85 Cossipore Club Uday Shankar Roy, Achin Home Chowdhury, Shakti Dhar Chowdhury, Subrata Chatterjee, Partho Sarathi Saha, Prabir Kumar Dutta
86 PBA K R Lakhanpal, S R Malhotra, Ved Prakash, Y P Punj, S K Agarwal, B L Anand
87 Dazzle Hemant Pande, Atul Dashputre, Kailash Agarwal, Subir Kumar Bhattacharya
88 Solapur Vishwas N Jeurkar, Devidas Konda, Keshav B Varade, J D Mhaiskar
89 Swiss Arabian Arun Chopra, Shailendra Handa, Bonefilio Pareira, Hussein Adamally
90 Rainbow Prabhat Kumar Gupta, Suresh Adina, R Chandramohan, S Rajagopala Rao, B Ramamohan Rao, Mohan Gurunath S
91 Chandra D S Pandit, Nirmal C  Kothari, A L Sancheti, V A Phapunkar
92 Ushakiron Usha Joshi, Samir Pal, Raj Singh, Harbhajan Singh, Jagdish Kumar
93 Aristocrat Bangladesh Md. Shahidul Islam, Muhammed Faroque Hossain Patwary, Bikash Roy, A K M Nazmul Haque, Mohammad Ehsanuzzaman, Shathi Rangan Dey
94 Addikki Asim Kumar Ghosh, S C Bhandari,  Ratnesh, Sujeet Kumar, Sunil Kumar Sinha, Ajay Kumar Saha
95 Blue Moon Pradipendra Mohan Datta, Swapan Ghosh, Netai Pada Kabiraj, Rathindra Nath Kundu, Subir Kumar Chaudhuri, Provat Roy
96 Olympus D N Khanna, Ashok Singh, Dilip Coelho, Savleen Thadani, Vishal Marwaha, Saranjit Singh Dhupia
97 Mitra Card Club Probhat Mukherjee, Sabyasachi Majumder, Anil Chandra Kumar, Swapan Kumar Dutta, Samir Ghosh, Tushar Kanti Dey
98 Doubles Ajit Mahadar, S Ramratnam, Aditi Sahastrabuddhe, T S Vasudevan
99 Jaipur Icons S K Sharma, R K Arora, Gajendra Kumar Vyas, D M Mehta
100 Mehtas Chennai Naresh Mehta, Raksha Mehta, Poornachandra Valada, C N Anand, Jennifer Ann, H K Jhaver
101 Bengal Cardinals Sajal Chatterjee, Aloke Kumar Sardar, Prabir Paul, Anupam Ghosh, Anjan Ghosh, Subir Majumder
102 Delhi ABCD Vinod K Puri, Pushpa Puri, B S Yadav, V P Bhargava, S K Jatana, Shiv Nath Bhalla
103 Dependables Anjali Talwar, Monica Sachdeva, Pini Paul, Anjali Chawla
104 BCC Subrata Guha, Asit Kumar Ghosh, Prabir Das, Raj Kumar Chowdhury, Avijit Dey, Prasanta Goswami
105 Moon Star R M Gupta, R K Nagpal, Ajeet Sacheti, B G Joshi, R P Mishra, Bharat Joshi
106 Villagers Sushanta Kumar Mondal, Prasanta Kumar Mandal, Sahadev Maity, Pravas Kumar Chowdhury, Milan Bhuyea, Bhavesh Chowdhury
107 Amitabh Verma Team Amitabh Verma, Surendra Kumar Sinha, Jaiswar Kumar, Kameshwar Singh, Ajay Kumar Singh, A N Sahay
108 Club of Bridge Brothers Amitava Mukherjee, Hari Narayan, Balai Chandra Naskar, Ram Chandra Kayal, Sital Bhattacharyya, Alok Nath Bhowmik
109 Puneites Sanjeev Date, Hema Date, Sushma Karandikar, Pallavi Modak
110 Target A K Narang, Sandeep Narang, Samuel Dharni, V D Gupta, B K Bagga