HCL International Bridge Championship 2018
Team of Four Gold
2018-08-09 to 2018-08-14, 52 Teams
Rank Name Roster
1 South Sweden Alon Apteker, Craig Gower, Sven-Are Bjerregard, Anders Morath
2 Formidables Kiran Nadar, Bachiraju Satyanarayana, Rajeshwar Tewari, Jaggy B Shivdasani, Sunit Choksi, Keyzad Anklesaria
3 Hemant Lall Hemant Lall, Reese Milner, Sabine Auken, Roy Welland, Linlin Hu, Yinghao Liu
4 Bridge Plus Angel Vanchev, Zahary Zahariev, Jerry Stamatov, Diyan Danailov
5 Russia - Matushko George Matushko, Dmitry Rogov, Sergey Orlov, Evgeny Rudakov, Yury Khiuppenen, Vadim Kholomeev
5 Maya Mira Sneha Sukamal Das, Abhijit Chakraborty, Satyabrata Mukherjee, Pranab Roy
5 Bridge24Pl Piotr Wiankowski, Piotr Nawrocki, Wojciech Gawel, Bartosz Chmurski, Piotr Tuczynski, Dominik Filipowicz
5 Lupii Galbeni Geta Mihai, Radu Mihai, Viorel Micescu, Eugen Chelu
9 K1 Bulgaria Viktor Aronov, Diana Damianova, Ivan Ivanov, Vladimir Mihov, Marta Nikolova
9 Siddharth Arun Kumar Sinha, Siddhartha Behura, Alok Sinha, Shantanu Rastogi, Rita Choksi, Bhupendra N Rastogi
9 Mossop Alexander Hydes, David Mossop, Jason Hackett, Justin Hackett
9 The Pelegrinners Michael Whibley, Carlos Pellegrini, Andy Pei-en Hung, Nabil Edgtton
9 Shree Cement Subhash Gupta, Jyotindra M Shah, Swarnendu Banerjee, Arun M Bapat, Sapan Desai
9 Dhampur Sugar Mills Ashok Kumar Goel, K R Venkataraman, Sumit Mukherjee, Debabrata Majumder, Padmanabhan Sridharan, Ramaratnam Krishnan
9 Hemant Jalan Hemant K Jalan, Kaustabh Nandi, Kaustubh Milind Bendre, Sandip Datta, Samir Basak
9 Poddar Housing Ltd Dipak K Poddar, Jitendra J Solani, Anal B Shah, Subhash A Dhakras, Keshav Sakharam Samant, Ram Avatar Agrawal
17 Delhi Blues Sekhar K Bandopadhyay, Vijay Kumar, D K Tewari, J B Sengupta, P C Gupta, Anukul Mandal
18 Arun Jain Anil P Padhye, Vinay Desai, Raju Tolani, Ajay P Khare
19 Magic Eyes Esther C Sophonpanich, Vallapa Svangsopakul, Asdang Riamsree, Somchai Baisamut
20 Alpha Daya Dhaon, Deepak Santra, Aniruddha Bhattacharya, Partho Sarathi Mukherjee, Aloke Kumar Sadhu, Pinaki Prasad Khan
21 Baneet Baneet Kumar Malhotra, Rana Roy, Amar Nath Banerjee, Navneet Swaika, Bhabesh Saha
22 Liberty Bangladesh Md. Zahid Hossain, Mohammad Maula Al Mamun, Sk. Aminur Rahman, Ali Ahammed, B M Mahmud Hossain, Bishwajit Saha
23 Blenders Pride Hema Deora, Gopinath Manna, Milind P. Athavale, Shambhu Nath Ghosh, N R Kirubakaramoorthy
24 Mango Jeroo Mango, Ivan Alphonso, Finton Lewis, Koushik Mukherjee, Archie R D Sequeira, Ian Concessio
25 Rohit Wrapers Ajay Vaish, Deepak Kothiwal, Badal Das, Shibnath De Sarkar, Pritish Kushari, Pranab Bardhan
26 Venus Janak Shah, Pramod S Joshi, Nitin Shah, Bhalchandra G Ogale, Rajeev Gulavani
27 Bangur Cement Kamal Krishna Mukherjee, Debasish Ray, Manas Mukherjee, Subrata Saha, Subir Majumdar, Suman Sengupta
28 OCI Copper Ashoke Biswas, Om Prakash Choudhury, Manoj Bhattacharjee, Dulal Dey, Arjun Kumar Dhara
29 Dragon Bangladesh Mohammad Asifur Rahman Chowdhury, A H M Kamruzzaman, Shah Zia-Ul Haque, Md Moshiur Rahman, Md. Rashedul Hasan Ripon, Md. Monirul Islam
30 Aristos S K Iyengar, K Srinivas, Ramaratnam Venkatesh, Arvind Srinivasan
31 Cogito Jitesh Agrawal, Anil Vijaywargiya, Andrey Purushottam, Naresh Kumar Gupta, R G Bhiwandkar, Sandeep N Karmarkar
32 Monica Jajoos IV Monica Jajoo, Snehasish Roy, Paban Agarwal, Hasibul Hasan
33 Rampage Maneesh Bahuguna, Sandeep Thakral, Uttam Swarup Gupta, Animesh Raj, Rajeev Khandelwal, Himani Khandelwal
34 Asok Lean Asok Jose Lean, Klaus Spiegelberg, Sukumaran Rajeev, Mithun Mukherjee
35 Saif Sporting Club Dhaka Syed Zahid Sajjad, Md Ashraful Alam, Md. Saiful Alam, Abdul Jabbar, M Sakhawat Hossain, Chanchal Dass
36 Rajjans Allahabad Shankar Chatterjee, B K Agarwal, Pintoo K Bose, Anees Ul Haque
37 Nest Inn N Niranjan, R Kannan, A Balaram, Ajit Saldanha, P Narayan Iyer, Sudhakar Choudhary
38 Calcutta Bridge Club Suresh Ranjan Bhattacharyya, Sankar Narayan Ghosh, Suman Routh, Swapan Some, Swapan Kumar De
39 BDMS Braj Kishore Mohanty, D N Behera, Sankarsan Behera, Maheswar Pradhan
40 M. V. Subba Rao M D Choudhary, G Veerabhadra Rao, C D Kumar, P B G Tilak
41 Pragamatic Ajit B Chakradeo, M J R Vasudevan, Ranga Khadloya, Makrand N Kulkarni
42 I-Doctors Rajul R Dalal, Deven Doshi, S Krishnan, Shrikant B Tembey, Gurmit Singh Chadha
43 Sunrisers Prakash Bhandari, Amarjit Wadhawan, Hari Shankar Bajoria, Ravi Saberwal, Shankar Acharya, Sujit Kumar Bhattacharjee
44 Samadhan Ravi Raman, Subhash Bhavnani, Vijay R Phatarphekar, T V Ramani, N Rajmohan, S Vijayraghavan
45 Bagodi Vibhas Todi, Sudhir Kumar Ganguly, Ajay Kumar Bagadia, Satyabrata Lahiri, Saila Ranjan Das, Prasun Kumar Mukherjee
46 Ishidaya Yat Bun Chan, Radhika Byrn, Wing Pan Poon, Ji Jun Tam
47 Out Of The Blue Hemant Kumar Singh, Manish Jaiswal, Amar Kumar Bose, Sarveswar Bhattacharya
48 Black Diamond Chhattisgarh P K Das, Maloy K Chakraborty, S P Shrivastava, Jayanta Choudhury, N L Ghosh, Sanat Banerjee
49 Royal Flush Mahamudul Hasan Sumon, Md Habib, Md Alauddin, Hasan Al Banna, Shahidul Islam, Pranta Sarker
50 Dots Suchet Dhar, Sudhir Arya, Ashim Kumar Ghosh, Atish Basu Roy, N K  Sinha, T K Roy Chowdhury
51 Arrowswitch Rita Bhagwati, Tara Laroia, Tapas K Banerji, Nita Banerji, Gopika Tandan, Kawaljit Singh
52 Sabuj Sangha Prasanta Basu Ray, A M Banerjee, Arun Neogi, Anil Mondal, Shyama Prasad Mukherjee, D N Dey