HCL International Bridge Championship 2010
Team of Four
2010-10-30 to 2010-11-02, 89 Teams
Rank Name Roster
1 Hans Peter Gill, Sartaj Hans, Tony Nunn, Arjuna Percival De Livera, Ian Robinson, John Paul Gosney
2 Arun Jain Arun Jain, K Krishnakumar, Manas Mukherjee, Subrata Saha, Subir Majumdar, Rana Roy
3 Hemant K. Jalan - Blue Gobinda Singha, Amal Kundu, Satyabrata Lahiri, Hemant K Jalan, Ashis Malhotra, Ajay Kumar Bagadia
3 Poddar Developers Dipak K Poddar, Ram Avatar Agrawal, Keshav Sakharam Samant, Jitendra J Solani, Uttam Swarup Gupta, N R Kirubakaramoorthy
5 Alpha Daya Dhaon, S P Arvind, Prabir Kumar Paul, Kajal Chandra Das, Aniruddha Bhattacharya, Hasibul Hasan
5 Formidables Kiran Nadar, Subhash Gupta, Bachiraju Satyanarayana, Rajeshwar Tewari, B Prabhakar
5 Magic Eyes Esther C Sophonpanich, Vallapa Svangsopakul, Asdang Riamsree, Somchai Baisamut, Charnchai Svangsopakul
5 Scotland Derek Diamond, Derek Sanders, Brian Spears, Sandy Duncan, John Murdoch, Irving Gordon
9 Samjee Vasanti Shah, Ashok Samjee, Joseph Israeli Zindel, Larry Chemaly
10 Hemant K. Jalan - Red Keyzad Anklesaria, Jyotindra M Shah, Hema Deora, Anal B Shah, Deepak Santra, Asit Baran Chakraborty
11 Dr. Sanghis Team Ratan Lal Sanghi, Sudhir Kumar Ganguly, Swapan Some, Samir Pal, Subhasish Sarkar
12 Kosmos Daleep Mutreja, T C Pant, Anukul Mandal, R C Consul, Namit Sharma, Rajesh K Jain
13 Shree Cement Vinay Mohan Lal, R G Bhiwandkar, Kamal Kumar Roy, Badal Das, Partho Sarathi Mukherjee, S P Ghosh
14 Gupta-Bangalore C D Kumar, A S Gupta, V Krishnan, Sandeep Dang
15 Spartans Sudhir Gopal Aggarwal, Ambrish Wadera, Vinod Sharma, Shantanu Rastogi, Anil Kumar Upadhayay, Girish Kumar
16 Hackett Paul D Hackett, Sandra Penfold, Brian Senior, Gunnar Hallberg
17 LSSKJ Gopinath Manna, Varsha Jain, Aloke Kumar Sadhu, Shibnath De Sarkar, Swarnendu Banerjee, Pranab Bardhan
18 England John Hassett, Jeffrey K Morris, Ian Reissman, Mike Perkins, Gary Hyett, Bryan Callaghan
18 I-Doctors Finton Lewis, Rajul R Dalal, Andrey Purushottam, Gurmit Singh Chadha
20 Boat House Club Anees Ul Haque, C K Bhargava, B P Singh, C P Agarwal
20 Braithwaite Andrew Braithwaite, Christopher Quail, Pele Rankin, Rosa Lachman
22 Krish Arup Banerjee, Dinesh Sinha, Sagar Bhuia, Bhaskar Kumar Ganguly, Anirban Sasmal
22 Promila Saraf Promila Saraf, P Sudhakar Rao, Alok Daga, Kingshuk Bhattacharya, Chandra Shekhar Majumdar, Prasun Kumar Mukherjee
22 Texan Aces Ramaratnam Krishnan, S Sunderram, K R Venkataraman, Padmanabhan Sridharan
25 Aristos Sanjoy Bhattacharyya, K Srinivas, S K Iyengar, Debasish Ray, Sourendra Coomer Dutt, Suman Sengupta
25 TWEM Vinay Sharma, Ajit B Chakradeo, Rahul Shetty, C P Deshpande
27 Explorer Ram Kishore Gupta, R Chakraborty, Rakesh Nanda, B S Gupta, Tushar Moghe, V Ravindran
28 MMRMC Sujit Kumar Bhattacharjee, Swapan Kumar Ghosh, Shambhu Nath Ghosh, Pinaki Prasad Khan
29 Amrapali Debashis Bhadra, Kamal Naguri, Amalendu Sanyal, Dibyendu Shee, Amit Chakraborty
29 Dhampur Sugar Mills Suhas V Vaidya, Pritish Kushari, Debabrata Majumder, Bhabesh Saha, Sumit Mukherjee, Ashok Kumar Goel
29 Rajputana K P Mathur, Pradeep Govil, Pankaj Nanda, Prem Nankani
32 Hansa Narasimhan Snehasish Roy, Amar Nath Banerjee, Pranab Roy, Hansa Narasimhan, Kamala Chawla
32 Kenya - Ashwin Ashwin Shah, Prafula Shah, Nurdin Ajania, Rakesh Sharma
32 Mohota Nagpur Rajeev Khandelwal, Vijay Deshpande, Shailendra Chhajed, Arun J Puranik, Basant K Mohota, Himani Khandelwal
35 Sham Sharma O K Mohandass, Vijay Kumar, Sham Sharma, Barbara Travis
36 Jani - V K Durgadas, C M Kulkarni, K N Shyam Sundar, Swarup Urs
37 Crystal Ashok Girdhar, Tutu Narula, B K Jha
37 Mazgaon Docks K B Sikand, Abhay Todankar, V Ravichandran, Rita Chandra
37 Rohit Wrappers K K Sabherwal, Deepak Kothiwal, Ajay Vaish, Kamalesh Gupta, Biman Chatterjee
37 Sri Lanka Asoka Thenuwara, Cera Fernando, Dilanjan Soysa
37 Sunil Team S M Moin, S C Bhandari
42 Images R C Agarwal, Ved Prakash, S K Agarwal, S R Bhansali
42 Old Friends Chunni Lal Arora, Manoj Garg, Kamleshwar Rai, Kaustabh S Deodhar, Chanchal Dass
44 P.K. Sahas IV  ,  
45 Sasam B R Murar, Ashim Kumar Ghosh, Simon Mathew, Suchet Dhar, Atish Basu Roy
45 Usha Kiron Usha Joshi, Asit Kumar Kundu, Netai Pada Kabiraj
47 Chrysalis Naresh Kumar Gupta, Joyjit Sensarma, Sandeep Thakral, Kaustubh Milind Bendre, Sandip Datta, Kaustabh Nandi
47 Navneets IV Tapas Mukherjee, Punya Kirti Das sharma, Navneet Swaika
49 Narvirs  ,  
49 Pads Calcutta  ,  
49 PBA S R Malhotra, Y P Punj, M R Goyal, Gur Iqbal Singh
49 Vibrants Narendra Kumar Sharma, P S  Kapoor, Ibrat Khan, S N  Soni
53 Amanora P D Joshi, J K Bhosale, Pramod S Joshi, S S Choudhari
53 Mango Balkrishna N Parasrampuria, Archie R D Sequeira, Ian Concessio, Jeroo Mango, Arvind Vaidya, Vivek Bhand
53 Maya Meera Sneha Ashok Bedi, Sunil Bhatia, Vijay Goel, Asim Kumar Mukherjee, Sukamal Das, Samir Basak
53 Sunil Machars IV Marianne Karmarkar, Arun M Bapat, Sandeep N Karmarkar, Sunil Machhar, Joy Narayan Roy
57 Indian Mavericks Arvind Srinivasan, Manoj Kumar Nair, Ramaratnam Venkatesh, Subhransu Patnaik
57 Trojans Raghubir S Jasuja, J B Sengupta, Asha Surana, Prakash Bhandari, Swapan Kumar De
59 Flagship Delhi D K Tewari, P C Gupta, Amarjit Wadhawan, Nikita Kamal
59 Samadhan Bridge Academy Ranga Khadloya, U V Athavale, B C Pendse, Aniruddha P Sanzgiri, Ravi Raman, Satish G Diwanji
61 Anonymous S K Syal, D N Khanna, M M Sinha, Anil Bharihoke
61 Maharaja Kalyan Chowdhury, Arup Dutta, Indranil Chakraborty, Jagadish Biswas, Ramkrishna Majumder, Rana Chakraborty
63 Arjun Harbhajan Singh, Arjun Hingorani, Arjun Hingorani
64 D.K.T. Rita Choksi, Arabinda Roy, Paban Agarwal, Noriko Domichi
65 (Mike) Lawrence Club Raghunath P Tripathi, Atanu Ganguly, Anup Dutta Roy, Anjan Chatterjee
65 Mohit Mehata Sujit Basu, Bharati Dey, Pramod Ranjan Das, Sankar Sen, Provat Roy, Kishore Kanti Roy
65 Sayom Raj Singh, B L Anand, Y S Yadav, Om Prakash
68 ABCD  ,  
69 Pals Sultan Ali Abbasi,  Khaleeque, Anil Kumar Bansal, Basheer Ahmed
69 Pankaj Mehta Moradabad Pradeep Anand Singh, Indresh Agarwal, Bhupendra N Rastogi, Arun Kumar Sinha, Pankaj Mehta
69 Parijat Anand Bhatia, Nem Kumar Jain, Shashi Jain, V N Puri, Tanmoy K Bhattacharjee
72 Bangladesh Sk. Aminur Rahman, A H M Kamruzzaman, Shah Zia-Ul Haque, Hasinur Rahman Talukder, Md Anisuzzaman, Md Rashedul Ahasan
72 Indian Oil Sarthak Behuria, Uday Bedekar, A K Jahagirdar
72 Sonchel Sangram Guha, Yogesh Tewari
75 Noida Golf Club  ,  
76 G. Four Ajeet Sacheti, R K Nagpal, Ajay Sahastrabuddhe, B G Joshi
77 Urbane Urmil Agarwal, Beneeta Chandra, Ujjwal Gupta, Sushma Gupta
78 Mazedar Sadhu Ram Gupta, A K Sinha, Madhu Kochar
79 Dazzlers Vinod Kumar Mutreja, A K Narang, Madhu Sudan Sharma, Samuel Dharni, Anoop Dhawan, Sandeep Narang
79 Northstar Kawaljit Singh, Dilip Coelho, Tapas K Banerji, Nita Banerji, C Prakash
81 KDA Mukul Goel, Virendra Singh, D S Jadon
82 DSOI - 1 B S Yadav,  
83 Titli  ,  
84 Gujarat Club Uday H Patel, Tushar Pandya, Pravin Ghia
85 Pradeep Prakash B N  Agarwal, R M Gupta, Tribhuvan Prasad Khare, R S Misra, Pradeep Prakash, Ajay Bhargava
86 Kenya Safari Group  ,  
87 Uganda  ,  
88 Galaxy Deepak Arora, Kamla Mehra, Prabhat Kumar Gupta, K C Kumar
89 Asterix Anil Tikare, Shrikant B Tembey, B P Oke, Subir Roy